Ağva’da Denize Girilir Mi?

ağvada deniz girmek

Ağva’da denize girmek mümkündür. Ancak bu konuda dikkatli olmak gerekir. Ağva, Şile’nin en sevilen ve huzur dolu yerlerinden biridir. Ağva’da denize girmek mümkün olsa da yüzerken dikkatli olmakta ve çok açılmamakta fayda vardır. Ağva denizi temiz bir yapıya sahip olsa da dalgaların aniden yükselmesi nedeniyle tehlike arz eder.

Özellikle 15 Temmuz ve 15 Ağustos aralığında dalgalar en yüksek seviyeye ulaşır. Yüzme bilmeyenlerin Ağva’da denize girmemesi gerekir. Yüzme bilenler ise sadece boylarına uygun alanlarda yüzmelidir. Bu sayede boğulma riski ortaya çıkmaz. Yüzmek için Ağva Gizemli Nehir otelin havuzunu da tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tesisimizde mevcut diğer olanaklardan da yararlanabilirsiniz.

Ağva’da Denize Nerede Girilir?

Ağva’da denize girilecek yerler arasında çok fazla seçenekten bahsetmek mümkündür. Tercih edebileceğiniz koylardan biri Akçakese Koyu’dur. Bölgenin son derece temiz bir denizi vardır. Tercih edebileceğiniz bir diğer yer Karacaköy Plajı’dır. Özellikle sessiz ve sakin bir yer arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Karacaköy Plajı’nın denizi sığ olduğu için çocuklu aileler için uygundur.

Aracı olanlar, Ağva’ya 7 km uzaklıkta yer alan Kadırga Koyu’nda denize girebilir. Buradaki deniz son derece sakindir. Ancak yolu kötü olduğu için Kadırga Koyu, diğer koylara göre daha sakindir. Sardala Koyu, yakın mesafede yer alan denize girilebilecek yerlerden biridir. Bu koy, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunur. Bölgedeki plajlara kolayca ulaşmak için Ağva Gizemli Nehir’de konaklayabilirsiniz.

Ağva’da Denize Girmenin Yanı Sıra Hangi Aktiviteler Yapılır?

Ağva’da denize girmenin yanı sıra yapabileceğiniz pek çok aktivite vardır. Ağva’da denize girmek son derece keyifli olsa da nehir gezintisi, iskelede akşam yemeği ve canlı müzik gibi imkânlardan da yararlanabilirsiniz. Ağva Gizemli Nehir Otelin konforlu odaları ve güler yüzlü personeli size unutamayacağınız bir tatil yaşatır.

Yürüyüş

Yürüyüş yapmak, Ağva’da yapabileceğiniz etkinliklerden biridir. Ağva, doğal güzellikleri sayesinde son derece etkili bir yapıya sahiptir. Ağva’da yürüyüş yaparken bu doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Otelinizden çıktıktan sonra nehrin ve yeşilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ağva’da gezebileceğiniz yerler şunlardır:

  • Ağva Göksu Nehri
  • Ağva Aşıklar Yolu
  • Ağva Yeşilçay Nehri
  • Ağva Koyları ve plajları

Ağva’da gezilecek yerleri yürüyüş yaparak keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra yürüyüş parkurlarını da kullanabilirsiniz. Ağva’da Kilimli, Kurfallı, Dudu Bayır Tepesi ve Hacıllı Şelaleler adı verilen parkurlar vardır.

Bisiklete Binmek

Bisiklete binmek, Ağva’da yapabileceğiniz aktivitelerden biridir. Ağva Gizemli Nehir Otelde sabah kahvaltınızı nehre karşı yaptıktan sonra bisiklet turuna çıkabilirsiniz. Rotanızı dilerseniz Ağva Feneri’ne çevirebilirsiniz. Ağva Feneri kıyısında mola verebilir ya da çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Fener, özellikle gün batımını izlemek isteyenler için ideal bir noktadır.

Tekne Turuna Katılmak

Tekne turuna katılmak, Ağva’da yapabileceğiniz etkinliklerden biridir. Ağva’da bulunan Göksu Nehri’nde tekne turuna katılarak, nehirde bulunan canlıları ve etraftaki doğal güzellikleri yakından tanıyabilirsiniz.

Ağva Gizemli Nehir cazip konumu sayesinde tüm etkinliklere istediğiniz zaman katılmanızı sağlar. Aynı zamanda bölgede bulunan doğal güzellikleri de otelimizde konaklarken keşfedebilirsiniz.

Ağva Gizemli Nehir Aktiviteleri

Ağva Gizemli Nehir aktiviteleri arasında çok fazla seçenek vardır. Nehir kenarında bulunan tesisimizde sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini manzaraya karşı yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra nehirde deniz bisikleti kullanarak gezebilirsiniz.

Nehirde balık tutma şansınız da vardır. Dinlenmek isteyenler, iskelede kahve keyfi yapabilir ya da yemyeşil bahçede bulunan koltuklarda uzanabilir. Ağva’da denize girmek ve farklı aktivitelere katılmak gibi pek çok seçeneği Ağva Gizemli Nehir sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ara Whatsapp